Programul artistic al Târgului de Crăciun București, pentru perioada 20 – 26 decembrie

targ

Programul artistic al Târgului de Crăciun București, pentru perioada 20 – 26 decembrie, este următorul:

 

Vineri, 20 decembrie
19:00 – 19:20 Oltița Todircă, Răzvan și Nicu Chiriță și Ansamblul folcloric „Codrii Neamțului”
19:20 – 19:40 Elena Mimiş Trancă şi Ansamblul de datini şi obiceiuri „Liliacul” din Mehedinţi
19:40 – 20:20 Grigore Leşe şi Corul psaltic Sf. Paisie de la Neamț – dirijat de Protopsaltul Bogdan Marin
20:20 – 20:50 Ducu Bertzi
21:00 – 22:00 Fuego, Irina Loghin şi Alesis
Sâmbătă, 21 decembrie
19:30 – 20:15 Ozana Barabancea şi Orchestra „Lumini Sonore”
20:20 – 21:00 Ovidiu Komornyik & OK Band
21:10 – 22:00 Ştefan Bănică
Duminică, 22 decembrie
19:30 – 19:50 Ansamblul de datini şi obiceiuri „Moşoaiele” din Luncaviţa, Tulcea
19:50 – 20:10 Carmen Sarcină, Ion Drăgan şi Ansamblul de datini şi obiceiuri „Roua” din Cloşani, Gorj
20:10 – 20:30 Ansamblul Folcloric „Mureșul” din Târgu Mureș
20:30 – 21:00 Narcisa Suciu
21:00 – 22:00 Ştefan Hruşcă
Luni, 23 decembrie
19:30 – 20:00 Ansamblul de datini şi obiceiuri „Ţara Vrancei” din Focşani
20:00 – 20:30 Valentin Uzun Orchestra
20:40 – 22:00 Orchestra Naţională „Valahia” a Primăriei Municipiului Bucureşti, condusă de Marius Zorilă, cu soliştii: Lavinia Goste – Poveste de Crăciun, Olguța Berbec şi Remus Novac, Cornelia şi Lupu Rednic, Emilia Dorobanţu, Ovidiu Homorodean, Gelu Voicu
Marţi, 24 decembrie
19:30 – 19:45 Marioara Man Gheorghe, Grigore Gherman şi Grupul de colindători „Mlădiţe Ilfovene”
19:45 – 20:15 Ansamblul de datini și obiceiuri „Urșii din Comănești”, Bacău
20:15 – 20:45 Opereta Stars
20:50 – 22:00 Concert extraordinar de Crăciun „Silent Night”: Orchestra Simfonică Bucureşti şi Big Band-ul Radio, dirijor Andrei Tudor, Grupul vocal „Acapella”, Corul de copii „Sunetul Muzicii” și soliştii: Marcel Pavel, Vlad Miriţă, Andrei Lazăr, Ionuţ Ungureanu, Aurelian Temişan, Luminiţa Anghel, Monica Anghel, Paula Seling, Irina Baianţ, Loredana
Miercuri, 25 decembrie
19:30 – 20:10 Corul psaltic „Tronos” al Catedralei Patriarhale, condus de arhidiacon Mihail Bucă, Corul de copii „Symbol”, Corul de copii „Allegretto”, Ansamblul de copii „Andantino” şi Corul de copii „Meloritm”
20:20 – 22:00 Jinga Bell: Orchestra Metropolitană Bucureşti, condusă de dirijorul Daniel Jinga, Corul Accoustic şi soliştii: Ana Cebotari, Mirela Vaida, Elianne, Amna, Mihai Mitză Georgescu, Daniel Lazăr, Ianna Novac, Alina Petrică, Iordache Basalic, Alin Stoica, Liviu Indricău
Joi, 26 decembrie
19:30 – 20:10 Provincialii
20:10 – 21:00 Damian Drăghici & Brothers
21:10 – 22:00 Horia Brenciu & HB Orchestra

 157 total views,  1 views today

Recommended For You

loading...